Sieradzkie Centrum Kultury

wysoki kontrast | Wielkość

-A +A
p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Stanisław Moniuszko - znany i nieznany

08

Październik 2019, wtorek

Stanisław Moniuszko - znany i nieznany

Koncert w ramach cyklu "Muzyka w dawnym Sieradzu"

STANISŁAW MONIUSZKO - ZNANY I NIEZNANY

8.10.2019 r.

Godz. 19:00

Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury, ul. Dominikańska 19 - Teatr Miejski

Bezpłatne wejściówki  do odbioru w kasie SCK od dnia 26 września 2019 (godziny pracy kasy znajdują się na www.scksieradz.pl)

Wykonawcy:

Dominika Kobalczyk - sopran

Ziemowit Wojtczak - baryton

Ewa Szpakowska - fortepian

Prowadzenie koncertu: Jerzy Wolniak

JERZY WOLNIAK jest dyplomowanym artystą-śpiewakiem z 45-letnim stażem scenicznym. Studia ukończył w AMuz. w Łodzi oraz podyplomowe studia w Accademia Chigiana w Sienie, będącą filią Akademii Santa Cecilia w Rzymie (1980-1984), u Maestro Giorgio Favaretto, a także u wielkiego śpiewaka - Carlo Bergonziego w Busseto.

Był nauczycielem akademickim w PWSTFiTV, prodziekanem wydz. aktorskiego, a także wieloletnim kierownikiem wydziału wokalnego w Zespole Szkół Muzycznych im.S.Moniuszki w Łodzi.

Obecnie prowadzi (od 19 lat) własną działalność artystyczną (Polska Scena Muzyczna) wystawiając wielkie spektakle i koncerty z orkiestrą, chórem, baletem, solistami i  również techniką, scenografią i własną reżyserią.

Ma również dobre kontakty z wybitnymi artystami polskimi i zagranicznymi, jak również z agencjami artystycznymi na świecie (np.agencja z Wiednia zaproponowała mi wspólną realizację "Carmen" w Honkongu, a Opera z Oviedo w Hiszpanii - wspólną realizację opery "Fidelio" oraz wymianę zespołów.

Za osiągnięcia artystyczne w 2003r został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, przez Prezydenta RP.

ZIEMOWIT WOJTCZAK  - baryton. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu prof. Haliny Romanowskiej. Równolegle studiował metodykę nauczania śpiewu pod kierunkiem prof. Tatiany Mazurkiewicz. W czasie studiów dwukrotnie brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej (1989 r. – wyróżnienie; 1992 r. – III nagroda).

Solista Teatru Muzycznego w Łodzi w latach 1991–2011. Jego repertuar obejmuje ponad pięćdziesiąt ról w musicalach, operetkach klasycznych, operach, farsach muzycznych oraz rewiach, koncertach i przedstawieniach dla dzieci (m.in.: partie Homonaya i Żupana w Baronie cygańskim J. Straussa, Eisensteina w Zemście nietoperza J. Straussa, Carlinga w operetce Wiktoria i jej huzar P. Abrahama, Lejzora Wolfa w Skrzypku na dachu J. Bocka, Papagena w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta). W spektaklach tych brał udział nie tylko na scenie łódzkiej, ale także na wielu scenach w całej Polsce występując na scenie ponad 1000 razy. Wraz z zespołem Teatru Muzycznego w Łodzi występował także w Niemczech, Austrii, Belgii, Danii, Szwajcarii, Luxemburgu, Francji oraz we Włoszech. Łącznie poza granicami kraju wystąpił blisko 400 razy w ponad 140 miastach Europy.

Od 1992 roku pracuje także w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego, przez wiele lat był opiekunem Koła Naukowego Wokalistów, jest członkiem Senatu Uczelni, a także promotorem i recenzentem wielu prac licencjackich, magisterskich i doktorskich oraz recenzentem w przewodach habilitacyjnych. W roku 2003 został odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Trzykrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. W roku 2006 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki, od roku 2007 zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego Akademii Muzycznej w Łodzi. W roku 2014 uzyskał tytuł profesora sztuk muzycznych. Od roku akademickiego 2016/2017 pełnomocnik rektora ds. rozwoju.

Występuje na estradach filharmonicznych i licznych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Specjalizuje się także w wykonawstwie pieśni artystycznej. Z repertuarem pieśniarskim wydał już m.in. kilka albumów CD oraz dokonał licznych nagrań archiwalnych. Jest autorem książki „Wieczory z liryką wokalną” oraz licznych artykułów naukowych z dziedziny wokalistyki. Przez dziesięć lat (2002–2012) był także stałym współpracownikiem pisma „Muzyka21”, będąc autorem ponad stu recenzji płytowych i kilkunastu artykułów.

DOMIKINA KUBALCZYK ukończyła w 1987-1993 Państwową Szkołą Muzyczna I st. w Skierniewicach. W 1993-1997 Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. S. Moniuszki w Łodzi, kierunek instrumentalny wiolonczela, rozszerzone o zajęcia wokalne. W 1997-2002 Uniwersytet Łódzki, kierunek Wychowanie Muzyczne mgr. sztuki. W 2013-2014 Studia Podyplomowe na Wydz. Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi. Brała udział w audycjach muzycznych w Filharmonii Łódzkiej. Koncertuje na terenie całego kraju i poza granicami.  Współpracuje z Polską Sceną Muzyczną. Bierze udział w Festiwalach muzyki operowo-operetkowej w Ciechocinku i w Kołobrzegu (9 edycji). Zagrała w takich spektaklach, jak: "Paganini" F. Lechara, "Hrabina Marica" Imre Kalmana, Johana Straussa " Zemsta Nietoperza", Fr. Lehara "Wesoła wdówka", St. Moniuszki " Straszny dwór". Brała udział w koncertach okazjonalnych, a w tym wielki koncert w Archidiecezji Łódzkiej z okazji 150-lecia Powstania Styczniowego z chórem, orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego. Od 2008 roku jest artystką Teatru Wielkiego w Łodzi.    

EWA SZPAKOWSKA ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Łodzi. Po ukończeniu studiów pozostała na uczelni i jednocześnie rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi.  Uczestniczyła w licznych konkursach wokalnych jako akompaniator: w nowym Sączu, Bytomiu -konkurs im. Didura, konkurs Moniuszkowski w Warszawie, w Hertogenbosh w Holandii, Konkurs Operetkowy w Krakowie oraz w mistrzowskich warsztatach wokalnych Teresy Żylis-Gary w Radziejowicach, Ewy Irykowskiej w Orońsku, G. Bradley w Łodzi, Katarzyny Rymarczyk w Lubostroniu, Romy Owsińskiej w Busku-Zdroju. W czasie pracy w Teatrze Wielkim współpracowała z wybitnymi dyrygentami i solistami-śpiewakami oraz brała udział w licznych tourneé po Europie. Od dwudziestu lat związana jako akompaniator z Polską Operą Kameralną, uczestniczyła we wszystkich festiwalach operowo-operetkowych w Ciechocinku.Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych

Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/525453821570574/

Odbyło się u nas:

28 Marca 2024

Wynajem

27 Marca 2024

KINO TEATR

27 Marca 2024

NHEF

Newsletter

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiń/zwiń okno Facebook